اکثر خانم ها به طلا علاقه دارند. اما ممکن است بودجه ی ما برای خرید انواع طلاجات کافی نباشد. یک راه حل مناسب، خرید زیورآلات و بدلیجاتی ست که با طلا آبکاری شده اند. این بدلیجات کاملا به طلا شباهت دارند و قیمتشان در مقایسه با طلاجات بسیار پایین تر است. هنگام استفاده از بدلیجات آبکاری شده، باید نکات خاصی را رعایت کنید. در غیر اینصورت ممکن است آبکاری آن ها به مرور از بین برود و غیر قابل استفاده شود.
بدلیجات آبکاری شده، از یک فلز ارزان قیمت تر مثل نقره، مس، استنلس استیل یا برنج ساخته می شوند و روی آن ها با یک یا چند لایه ی نازک طلا پوشانده می شود. قبل از خرید بدلیجات مورد نظر، از جنس آن اطمینان حاصل کنید تا فروشندگان آن را گران تر نفروشند.
بر خلاف طلا که نیاز به مراقبت چندانی ندارد، بدلیجاتی که با طلا آبکاری شده اند نیاز به مراقبت های خاص دارند. با رعایت شش نکته ای که در این مقاله ذکر می شود، می توانید از بدلیجات آبکاری شده ی خود برای سالیان سال استفاده کنید.

قانون اول

همیشه زیورآلات آبکاری شده را بعد از آرایش، استفاده از عطر، اسپری مو و دیگر مواد شیمیایی به تن کنید. اگر از لوسیون استفاده می کنید، صبر کنید تا کاملا جذب پوستتان شود و پس از آن از زیورآلات آبکاری شده استفاده کنید.
قبل از خواب، بدلیجات آبکاری شده را در آورید. به خاطر داشته باشید که عرق بدن و برخوردهای ناخواسته در حین خواب، به بدلیجات شما آسیب می رساند و لایه ی طلای آن به مرور زمان از بین می رود.

قانون دوم: از مایعات خورنده پرهیز کنید

صابون، روغن، پولیش ناخن، آستون، عطر، مایع ظرفشویی و چیزهایی نظیر این ها، باعث تیره شدن بدلیجات می شوند. همین قاعده در مورد عرق بدن هم صادق است. بسته به رژیم غذایی شما، عرق بدنتان ممکن است حاوی مواد شیمیایی باشد که با بدلیجات واکنش نشان داده و باعث تیره شدن آن شوند.
موقع ورزش، کارهای سنگین منزل مثل نظافت و باغبانی، استحمام یا شنا، زیورآلات آبکاری شده را درآورید. به علاوه، بعضی از میوه ها یا سبزیجات، بسیار اسیدی هستند و می توانند به بدلیجات آسیب برسانند. از اینرو توصیه می شود تا هنگام پخت و پز نیز از بدلیجات آبکاری شده استفاده نکنید.

قانون سوم: مراقب سطوح زبر باشید

از تماس بدلیجات با شن کنار ساحل خودداری کنید. هر یک از بدلیجات و زیورآلات آبکاری شده را در جای مخصوص به خود نگهداری کنید تا با یکدیگر تماس پیدا نکنند. هیچوقت زیورآلات و کلید را به همراه یکدیگر در کیف یا جیبتان نگذارید.

قانون چهارم

هر یک از زیورآلات را داخل یک پارچه نرم یا دستمال کاغذی قرار دهید. سپس هر یک از بدلیجات را داخل کیف یا جعبه ی مجزا بگذارید تا به یکدیگر برخورد نکنند. گرمای شدید یا نور آفتاب به بدلیجات آبکاری شده آسیب می رساند. از اینرو زیورآلات آبکاری شده را کنار پنجره، بخاری یا داخل ماشین قرار ندهید.

قانون پنجم: تمیز کردن صحیح بدلیجات

برای تمیز کردن بدلیجات آبکاری شده، از یک پارچه ی نرم مرطوب استفاده کنید. بدلیجات خود را به آرامی با استفاده از این پارچه تمیز کنید و آن را با استفاده از یک حوله ی تمیز خشک نمایید. برای تمیز کردن زیورآلات آبکاری شده از تمیزکننده های شیمیایی یا صابون استفاده نکنید. این تمیزکننده ها ممکن است دارای مواد خورنده باشند و به آبکاری بدلیجات شما آسیب برسانند.

قانون ششم: همه ی بدلیجات یکسان نیستند

انگشترهای آبکاری شده معمولا هر روز استفاده می شوند و در معرض برخورد با سطوح زبر یا مواد شیمیایی هستند. از اینرو آبکاری انگشترها زودتر از بین می رود. اگر دستتان خیلی عرق می کند، روند از بین رفتن آبکاری سریع تر خواهد بود.
دستبندهای آبکاری شده بیشتر عمر می کنند. اگر از گردنبندها یا گوشواره های آبکاری شده به خوبی مراقبت کنید، عمرشان بسیار طولانی خواهد بود. از اینرو هنگام خرید بدلیجات آبکاری شده این نکات را مد نظر قرار دهید.

نکاتی در خصوص خرید بدلیجات آبکاری شده

هنگام خرید بدلیجات، فاکتورهایی مثل دوام و عدم ایجاد حساسیت به اندازه ی زیبایی اهمیت دارند. جواهراتی مثل طلا، نقره و پلاتین عموما عموما ایجاد حساسیت نمی کنند. اما هنگام خرید بدلیجات آبکاری شده، باید به نوع آبکاری و مواد به کار رفته در آن ها نیز توجه کنید و مطمین شوید که ضد حساسیت هستند.
زیورآلات و بدلیجات زنانه گالری گیوی از بهترین جنس های نقره خارجی انتخاب و ساخته می شوند. جنس این زیورآلات، نقره ، طلا و برنج خالص است که با طلا زرد 18 عیار یا طلای سفید 18 عیار آبکاری شده است. از اینرو این زیورآلات بسیار بادوام و ضد حساسیت هستند. در ساخت زیورآلات گالری گیوی برای زنجیر گردنی یا دستبندی عموما از سنگ های اصل یا زنجیر طلا یا نقره استفاده شده است. برای مشاهده و خرید زیورآلات گالری گیوی، به بخش فروشگاهی ما مراجعه کنید.
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.