مروارید، نماد ثروت است. امروزه طیف وسیعی از مرواریدها در دسترس خانم هاست: از مرواریدهای طبیعی گرفته تا مرواریدهای پرورشی و مرواریدهای مصنوعی. مرواریدها ظاهری کلاسیک دارند و هیچوقت از مد نمی افتند. مرواریدها با تمام لباس ها ست می شوند. اما در مورد هر یک از لباس ها و مهمانی ها، باید از قواعد خاصی پیروی کنید. به طور کلی، هنگام استفاده از مروارید، باید اصل سادگی را مد نظر قرار دهید. در این مقاله، نحوه ی استفاده از زیورآلات و گردنبند مروارید را برای مراسم رسمی، غیر رسمی و ازدواج بررسی می کنیم.
استفاده از زیورآلات مروارید برای مراسم رسمی
در مورد لباس های کاملا رسمی (black tie)، از #گردنبند_مروارید به همراه #گوشواره_مروارید یا انگشتر مروارید استفاده کنید. هنگام استفاده از لباس های خیلی رسمی، از گردنبندهای ساده و کوتاه مروارید استفاده کنید.
 • می توانید از گردنبندهای مروارید به همراه بلوز شیفون استفاده کنید.
 • در مورد لباس های یک تکه ی Jumpsuit، از گردنبندهای بلند مروارید استفاده کنید.
 • می توانید از گردنبند مروارید به همراه لباس یقه بسته مجلسی مشکی استفاده کنید.
#لباس های_مجلسی مشکی کوتاه، ظاهری کلاسیک دارند و برای مهمانی های رسمی مناسب هستند. ترکیب گردنبند مروارید با این لباس ها بسیار زیبا می شود. اگر یقه شما بسته است، از #گردنبند کوتاه و اگر یقه تان باز است، از گردنبند بلندتر استفاده کنید.
 • از لباس کوتاه چپ و راستی مشکی به همراه #گردنبند_کوتاه مروارید استفاده کنید.
 • در مورد لباس کوکتیل یقه بسته، از چند رشته گردنبند مروارید بلند به همراه یکدیگر استفاده کنید.
اگر طول گردنبند شما بیشتر از ۷۵ سانتی متر است، می توانید نیمه ی پایینی گردنبند مروارید را گره بزنید. گره شما نباید خیلی محکم باشد. در غیر اینصورت احتمال پاره شدن گردنبند شما وجود دارد.
اگر گردنبند مرواریدتان بلند است، می توانید آن را دو یا سه بار بچرخانید و دور گردنتان بیندازید. در این حالت با اینکه فقط یک گردنبند دارید، دیگران تصور می کنند که از چند گردنبند مروارید به همراه یکدیگر استفاده کرده اید. اگر قصد دارید از این روش استفاده کنید، لباس شما باید ساده باشد و خیلی جلب توجه نکند. در غیراینصورت ظاهر شما شلوغ پلوغ می شود و زیبایی مرواریدها خیلی به چشم نمی آید.
 • سعی کنید از لباس های تک رنگ استفاده کنید. از طرح ها و چاپ های شلوغ استفاده نکنید تا توجه دیگران به مرواریدهای چندلایه شما جلب شود.
 • از پیراهن و شلوار یا لباس های زنانه با یقه های ساده استفاده کنید تا زیبایی گردنبند مروارید چندلایه شما به چشم بیاید.
استفاده از زیورآلات مروارید برای مراسم غیر رسمی
بلوزهای مروارید، ظاهر شیک و کلاسیکی دارند. تولید کنندگان این لباس ها، مرواریدها را به لباس وصل می کنند. بعضی از این بلوزها شامل تعداد زیادی مروارید هستند و برخی دیگر فقط از چند مروارید تشکیل شده اند. حتا برخی بلوزها هستند که مرواریدهای آن ها در نقش دکمه لباس عمل می کنند. این لباس ها بسیار شیک و زیبا هستند و نگاه های دیگران را به شما جلب می کنند.
 • می توانید از دستبند یا انگشتر مروارید به همراه لباس های مروارید استفاده کنید.
 • کفش های مروارید زنانه، جذابیت و جلوه ی خاصی دارند.
یک گردنبند کلاسیک مروارید بزرگ می تواند به بلوزهای غیررسمی شما جلوه ی خاصی دهد. بدین منظور می توانید از یک گردنبند کوتاه با مرواریدهای بزرگ استفاده کنید. اگر می خواهید توجه دیگران به گردن و صورت شما جلب شود، از چندین گردنبند مروارید با طول های مختلف به همراه یکدیگر استفاده کنید.
 • خودتان را به مرواریدهای سفید و سرخ محدود نکنید. در مورد مراسم و مهمانی های غیررسمی می توانید با خیال راحت از گردنبندهای مروارید رنگی استفاده کنید.
در مورد لباس های غیررسمی می توانید گردنبند مروارید را با گردنبندهای دیگر ترکیب کنید. نگران استفاده از گردنبند مروارید به همراه سنگ ها یا فلزهای دیگر نباشید. گردنبند شما، ظاهر سنگ هایی مثل الماس، یاقوت یا آمیتیست را لطیف تر و جذاب تر می کند. مثلا می توانید از گردنبند مروارید به همراه گردنبند الماس یا نقره استفاده کنید.
 • اگر به سبک بوهمیایی علاقه دارید، از گردنبند مروارید به همراه گردنبند مهره ای استفاده کنید.
 • از گردنبند مروارید به همراه گردنبند الماس استفاده کنید تا زیبایی هر دوی آن ها به خوبی نمایش داده شود.
استفاده از زیورآلات مروارید برای مراسم ازدواج
اگر مادر، مادربزرگ یا دیگر اعضای نزدیک خانواده ی شما، از زیورآلات مروارید در مراسم ازدواج خود استفاده کرده اند، شما هم از همان زیورآلات یا زیوآلات مشابه آن ها استفاده کنید. با این کار به زیورآلات خود ارزش معنوی می بخشید. حتا ممکن است زیورآلات شما در بین نسل های بعدی دست به دست بچرخد.
زیورآلات مروارید شما باید با لباس عروستان ست باشد. اگر لباس شما سفید است، از مرواریدهای سفید استفاده کنید. اگر از لباس عروس سرخ رنگ استفاده می کنید، مرواریدهای سرخ را انتخاب کنید. اگر از گردنبندهای مروارید که شبیه رنگ لباستان نیستند استفاده کنید، توجه دیگران به جای لباس شما به یقه تان معطوف می شود. به خاطر داشته باشید که گردنبند، دستبند یا انگشتر مروارید، باید زیبایی لباس شما را بیشتر کرده و توجه دیگران را بیشتر به لباس شما جلب کند.
 • اگر رنگ لباس عروس شما متعارف نیست، می توانید از مرواریدهای سفید یا مرواریدهای مکمل لباس خود استفاده کنید. مثلا می توانید از مرواریدهای زرد به همراه لباس آبی، مرواریدهای سبز به همراه لباس عروس قرمز، یا مرواریدهای نارنجی به همراه لباس ارغوانی استفاده کنید.
اگر جشن عروسی خیلی رسمی نیست، می توانید از مرواریدهای رنگی تر استفاده کنید. از اینرو در چنین مراسمی دست شما در انتخاب زیورآلات مروارید بازتر خواهد بود.
 • می توانید در فصل بهار از مرواریدهای صورتی، در فصل تابستان از مرواریدهای آکوا یا سبز روشن، و در فصل زمستان از مرواریدهای نقره ای یا طلایی استفاده کنید. مخصوصا اگر مهمان هستید، می توانید با خیال راحت این مرواریدها را به تن کنید.
گردنبندهای مروارید در سایزهای مختلف در بازار وجود دارند. اما هر یک از این سایزها برای لباس خاصی مناسب هستند. به طور کلی، هر چه طول گردنبند شما بیشتر باشد، باید یقه ی شما بازتر باشد.
 • گردنبندهای مروارید با طول ۳۵ سانت، دقیقا روی گردن قرار می گیرند و برای یقه هایی مثل یقه هفت، یقه زیرشانه ای، یقه اسکوپ و یقه قایقی مناسب هستند.
 • گردنبندهای مروارید با طول ۴۰ تا ۴۵ سانت، بین پایین گلو و جناق سینه قرار می گیرند. این گردنبندها برای اکثر یقه ها مناسب هستند.
 • گردنبندهای مروارید به طول ۵۰ تا ۶۰ سانت، بیشتر برای لباس های بیزینسی یا غیر رسمی مناسب هستند.
 • گردنبندهای مروارید به طول ۷۰ تا ۱۰۷ سانتی متر، برای لباس عصر یا یقه هفت باز مناسب هستند.
به طور کلی، سه نوع مروارید در بازار یافت می شود: مروارید طبیعی، مروارید پرورشی و مروارید مصنوعی. زیورآلات مروارید طبیعی بسیار گران هستند. به علاوه هنگام خرید مروارید طبیعی باید بسیار مراقب باشید تا مرواریدهای پرورشی را به جای مرواریدهای طبیعی به شما نفروشند. مرواریدهایی که با عنوان مروارید پرورشی شناخته می شوند، تفاوت چندانی با مرواریدهای طبیعی ندارند و بسیار ارزان تر از مرواریدهای طبیعی هستند. از اینرو خیلی از افراد ترجیح می دهند تا زیورآلات مروارید پرورشی را خریداری کنند. به خاطر داشته باشید که مرواریدهای پرورشی هم جزو مرواریدهای اصل به شمار می روند، اما چون توسط انسان در محیط های خاص پرورش داده می شوند، قیمت تمام شده ی آن ها از مرواریدهای طبیعی کمتر است.
در گالری گیوی ، انواع مختلفی از زیورآلات مروارید پرورشی و مصنوعی به فروش می رسد. تمامی این زیورآلات با دقت و وسواس فراوان از بین محصولات خارجی انتخاب شده و توسط گالری گیوی به کشور وارد شده اند.
همچنین می توانید همراه با گردنبند های مروارید از پلاک های اسم یا طرح خاص که توسط گالری گیوی ساخته می شوند نیز استفاده نمایید.
پلاک های اسم یا گردنبند های اسم و طرح های خاص که با نام های لیزر اسم، لیزر پلاک اسم،لیزر اسم استیل،ساخت پلاک اسم و .. شناخته می شوند، همراه با گردنی مروارید رنگ و جلا و درخشندگی خاصی به خود می گیرند.
برای مشاهده این نوع از دست ساز های گالری گیوی می توانید نگاهی به این بخش بیاندازید.
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.